آخرین مطالب

ایران به طور آهسته و پیوسته زمان غنی سازی را كاهش می دهد

خبرگزاری فارس: منابع دیپلماتیك غربی در مقر سازمان بین المللی انرژی اتمی (وین) اذعان كردند برنامه هسته ای ایران به شكل آهسته و پیوسته، رو به جلو حركت می كند.


به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، روزنامه كیهان ستون اخبار ویژه امروز دوشنبه خود را به موضوعات زیر اختصاص داد:*ژانگولربازی و شیرین كاری اصلاح طلبان وسط آش اپوزیسیون!

شبكه صهیونیستی بالاترین معتقد است اصلاح طلبان در جبهه اپوزیسیون مشغول ژانگولربازی وبسایت یكی به میخ و یكی به نعل هستند.
یكی از كاربران بالاترین در ارزیابی مواضع متناقض و غیرقابل اعتماد اصلاح طلبان نوشت: این ژانگولری كه این روزها به راه افتاده كه اصلاح طلبان یكی به میخ و یكی به نعل می زنند چه معنی می دهد؟ یكی می گوید من از اصلاح طلبی تبری می جویم، یكی می گوید من اصلاح طلبم و در چارچوب قانون اساسی فعالیت می كنم. اما با این حال باید پرسید چگونه است كه جمهوری اسلامی غالبا یك قدم از اپوزیسیون مخالف در عرصه میدان جلوتر است؟ آیا این به معنی مصالحه های پشت پرده نیست كه در میان به گونه ای دیگر به نمایش گذاشته می شود؟ ایرادهای تاكتیكی جنبش سبز چیست كه رو به انتزاع می رود؟

این شبكه وابسته به معاندین در مطلب دیگری تصریح كرد: جنبش سبز دچار ریزش بدون رویش شده و به نحوی كه می توان گفت اكثریت آنها ریزش كرده اند. علت را باید در عدم همراهی سران با بدنه جنبش، دلسردی گسترده، فراخوان های غلط به خیابان كه باعث سرخوردگی بیشتر شده دانست. كار جنبش خندان حالا به ذكر مصیبت رسیده است. خبرهای غمناك در فیس بوك و تویتر بیشتر از خبر طنزآمیز لایك می شود.
بالاترین در مطلب سوم تصریح كرده است: آقا یكی ما را حالی كند. ما این راه سبز امید را نمی شناسیم. نكند باز رژیم ترفندی زده و در میان ما نفوذ كرده است؟

كاربر چهارم بالاترین تصریح می كند: می گویند در قبیله ای برای گرفتن یك مهمانی همه مشغول كار می شوند تا آتش به پا كنند و برای همه آش بپزند. هر كسی به سهم خودش تلاش می كرده یكی هیزم می آورد، یكی آب می آورد، یكی مواد لازم برای آش رو جمع می كرد و یكی آشپزی می كرد. تو این وسط یكی هم بود كه نشسته بود و نه تنها كمكی نمی كرد بلكه به بقیه هم می خندید و مسخره می كرد. آش كه داشت آماده می شد ناگهان دیدند سرو كله این دلقك پیدا شد. چون می دونست كه كمك نكرده و سهمی از آش نمی بره دو تا دونه پشگل بز از روی زمین برداشت و انداخت تو آش و گفت « ما هستیم»!! فلسفه بوجود اومدن به اصطلاح جنبش«ما هستیم» همین پشگل اندازی است. همه می دونند «شما پشگل انداز هستید».

*تایمز: 12 گروه اپوزیسیون می گویند جنبش سبز به مرگ افتاده است

روزنامه تایمز بخش هایی از یك سند منتشر نشده مربوط به 12گروه اپوزیسیون و عضو جنبش سبز را منتشر كرد. تایمز می گوید طبق این سند، یأس و ناامیدی بر اپوزیسیون حاكم شده و آنها دچار آشفتگی و بی اقبالی كامل هستند.

تایمز می نویسد: این فعالان سیاسی اپوزیسیون كه پس از انتخابات به شدت ضعیف شده اند، از موفقیت های انقلاب اعراب شرمسار شده اند. كشمكش های اپوزیسیون به ویژه در خارج كشور هم آنها را ناامیدتر كرده است. این 12گروه سند و مانیفستی تهیه كرده اند كه می گوید ما در جست وجوی سرانی قاطع و محكم از بین سران اپوزیسیون خارج كشور هستیم.

روزنامه انگلیسی می افزاید: یك تحلیلگر برجسته گفت؛ این سند، ارائه دهنده وضعیت فعلی است. او گفت: «یاس و ناامیدی زیادی وجود دارد. مردم از جنبش منصرف شده اند.» حتی خود سران خارج از كشور هم نمی توانند با هم موافقت كنند كه چه چیزی می خواهند.

تایمز با اشاره به شكست فراخوان های متعدد ضدانقلاب برای تجمع می نویسد: تعداد كمی اجتماع كردند. یك مشاور سابق آقای موسوی [واحدی] كه به نگارش این مانیفست كمك كرده، گفت «یك شكست بود و تمام ضعف جنبش سبز را نشان داد. فقط روحیه مخالفان را تضعیف و آنها را دلسرد كرد.» هدف این مانیفست، به خارج آمدگانی همانند اردشیر امیرارجمند مشاور موسوی و مجتبی واحدی از مشاوران كروبی است كه هم اكنون در پاریس و آمریكا زندگی می كنند. آنها امسال كمیته هماهنگی راه سبز امید را تشكیل دادند كه دستاورد اندكی داشت.
به گزارش تایمز، مانیفست نتیجه گیری می كند: «نمی توان بیشتر از این، ساده لوحانه تصور كرد كه رژیم به سادگی به دلیل اختلافات درونی و نبرد قدرت سقوط می كند.»

تایمز با ارفاق و مسامحه می نویسد: فعالان اپوزیسیون خواستار جلوگیری از مرگ جنبش سبز هستند. اكنون این جنبش در حال مرگ است.

*فخرآور: با اجازه بزرگترها همه ما مزدور آمریكا هستیم

یكی از عناصر فرصت طلب فراری كه تا سال ها با نومحافظه كاران در آمریكا همكاری می كرد، تصریح كرد اصلاح طلبان فراری حقوق بگیر واشنگتن هستند.

امیرعباس فخرآور ضمن مصاحبه با تلویزیون ضد انقلابی پارس، به موضوع پرداخت پول از سوی آمریكایی ها به اصلاح طلبان اشاره كرد و گفت: «آمریكایی ها همیشه تكه هایی از گوشت جلوی اصلاح طلبان و غیرآنها می اندازند و در مقابل چیزهایی می خواهند.»

وی افزود: «از خود سازگارا بگیرید تا علی افشاری، تمام این طیف(اصلاح طلبان) تا خود دوستان دانشجو و شبه دانشجوی سابق ما، الان همه كارمند صدای آمریكا و حقوق بگیر رسمی دولت آمریكا هستند. همه دارند پول های دولتی دریافت می كنند».

وی كه در جریان اغتشاشات 18 تیر 78 از كشور خارج و به آمریكا پناهنده شد، در ادامه با لو دادن برخی شگردهای آمریكایی ها برای حمایت مالی از عناصر خود گفت: «ما به سراغ سرمایه داران آمریكایی رفتیم. برای نمونه، صاحب «باشگاه هاكی روی یخ فیلادلزفیا» قبول كرد از ما حمایت مالی كند. ما پروژه های خود را به آنها می دادیم و آنها نیز بخشی از منابع مالی آن را تامین می كردند. مثلا پروژه می دادیم كه برای پاك سازی بخش صدای آمریكا، احتیاج به چنین كمپینی داریم و این هم هزینه هایش است و آنها نیز قبول می كردند».

این خودزنی فخرآور پس از آن صورت می گیرد كه وی متهم به همكاری با سیستم اطلاعاتی ایران شده است. نامبرده با برخی نومحافظه كاران ضد ایرانی و جنگ طلب آمریكایی ارتباطات گسترده ای به هم زده بود. برادر فخرآور پس از مدتی حضور در خارج كشور، به كمك وزارت اطلاعات به ایران بازگشت.

*قهرمان چگوارایی اپوزیسیون هم نفوذی وزارت اطلاعات از آب درآمد

نامزد احمد باطبی می گوید بارها شاهد تماس ماموران اطلاعاتی ایران با او بوده و اكنون اف بی آی آمریكا نیز در جریان این تماس ها قرار دارد.

باطبی فرد گمنام اما فرصت طلبی بود كه در جریان آشوب تیرماه 78 و با هماهنگی قبلی یك نشریه غربی، پیراهنی رنگی را به عنوان پیراهن خونین دانشجویان سر دست گرفت و تصویر تهیه شده به عنوان سمبل مبارزه جنبش دانشجویی علیه نظام به سراسر دنیا مخابره شد. باطبی مدت اندكی در زندان افتاد و هم سلولی های وی بعدها در خاطراتی كه در فضای اینترنت منتشر شد فاش كردند كه باطبی از ابتدا دنبال پناهندگی بوده و صراحتا اعلام كرده كه مطلقا اهل مبارزه نیست و آن نمایش را نیز صرفا برای تدارك مقدمات دریافت پناهندگی آمریكا اجرا كرده است. اكنون «تارا نیازی» پس از 2 سال نامزدی با باطبی و سیر جدایی از وی، فاش می كند باطبی با ماموران اطلاعاتی ایران در تماس دایمی بوده است.

نیازی كه به شیوه كلاهبرداری مشابهی در آمریكا حضور پیدا كرده در واكنش به انتشار برخی اخبار نوشت: بنده هیچ گاه همسر آقای باطبی نبودم. ما تنها برای دو سال نامزد بودیم و زیر یك سقف زندگی می كردیم اما اگرچه ایشان در تمام نامه ها و ایمیل ها مرا همسر عزیزم خطاب می كرد، خوشبختانه این اتفاق نامیمون و نامبارك هرگز رخ نداد.(!) من شكایتی در اداره پلیس علیه او داشتم به دلیل حادث شدن وقایعی تحت عنوان خشونت خانگی كه به اصرار [علی اكبر] موسوی خوئینی از اداره پلیس پس گرفته شد.

وی در وبلاگ اتوپیا همچنین می نویسد: حدود یك سال و اندی پیش چندین بار از اداره FBI با من تماس گرفته شد و مرا به عنوان شاهد و مطلع در خصوص پرونده ای كه برای باطبی تشكیل شده بود، احضار كردند. (اداره FBI مشكوك بود به رابطه میان احمد باطبی و وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی!) با توجه به اینكه آن زمان، اینجانب از بازیها و دسته بندیها و باندبازیهای حال به هم زن در میان این قشر خاص از اپوزیسیون خسته و وحشتزده و فراری بودم، (منظورم دقیقا و تحقیقا قشر خاصی است كه تحت عنوان فعال دانشجویی و فعال حقوق زن در این چند سال اخیر به ایالات متحده آمدند و مشغول شدند به یارگیری و تشكیل گنگ و توطئه و دسیسه چینی علیه هر آنكس كه منتقد یا مخالف آنان باشد) و من هر بار در پاسخ گفتم كه نمی خواهم وارد این بازیهای چندش آور و خطرناك شوم، چون این آدم (باطبی) و دوستان و معاشرینش كسانی هستند كه به راحتی هر عمل خطرناكی از دستشان برمی آید (و صابون این گنگ مافیایی بارها به تن ما خورده بود!) نهایتا مامور تحقیق FBI مرا متقاعد كرد كه من تحت الحفظ اداره متبوع ایشان شهادت دهم (یعنی برای خودم و دیگران بهتر است كه شهادت دهم!) چون شهادت از سایر شواهد و مدارك می تواند معتبرتر باشد. من هم با این تضمین، همه آنچه را كه در این دو سال دیده و شنیده بودم، عنوان كردم، منجمله تماس های مكرر شخصی بنام «جوادی» مامور وزارت اطلاعات و گپ و گفت های آن دو.

نامزد سابق باطبی اضافه می كند: پلیس اف بی آی با ردیابی تمام مكالمات و خطوط تلفنی آقای احمد باطبی به صحت گفته های اینجانب پی برده است. پس لطفا كاسه داغتر از آش نشوید. ما كه طمع از خیر این جماعت (باطبی و رفقا) بریدیم و بعد از دو سال متوجه شدیم كه این امامزاده از آنهایی است كه كور می كند اما شفا نمی دهد!

از سوی دیگر وبلاگ ضدانقلابی «سبزنامه ایرانیان» وابسته به امیرعباس فخرآور- كسی كه تا مدتها بیشترین ارتباطات را با باطبی داشته- ضمن افشاگری های دیگر نوشت: باطبی با وزارت اطلاعات در طول این سالها ارتباط داشته و به این وزارت در شناسایی و دستگیری بیش از 200 تن از مخالفان و اعضای اپوزیسیون كمك كرده است. حسن زارع زاده اردشیر، فرد دیگری است كه به مدت 10 سال مشتركا با وزارت اطلاعات در تماس و همكاری بوده است.

داریوش سجادی از دیگر مخالفان خارج نشین نیز با اشاره به افتضاح به بار آمده به واسطه معركه گیری های باطبی و حمایت های عجیب و غریب از وی نوشت: باطبی خود را به آمریكا رساند و ستاره رسانه های فارسی زبان خارج از كشور اعم از VOA و BBC و روزنت و رادیو فردا و دهها و صدها نشریه و وب سایت شد. اینجانب ناپرهیزی كرده و طی تحریر و انتشار دو نامه سرگشاده به این قهرمان نورسیده اصل ادعای مشارالیه را زیر سؤال بردم. در كسری از زمان خود را مواجه با سیل خروشان اعتراض شیدائیان و شیفتگان این جهان پهلوان كردم و از ابراهیم نبوی با تمجیدیه «پهلوان زنده را عشق است» تا رپرتاژ آگهی های روزنت و BBC و VOA و دیگر جوزدگان، دیدم. ظاهرا تنها گذشت سه سال لازم بود تا واقعیت این «پهلوان پنبه» و «ببر كاغذی اپوزیسیون» اطلاع رسانی شود. افشاگری های نامزد سابق باطبی از بندبازی های این جوان جویای نام، آب سردی بود بر پیكر و جمیع «شیدائیان پهلوان احمد» كه از سه سال پیش تاكنون وی را در كنار دیگر پهلوانان و قهرمانان تخیلی شان در آكواریومی موسوم به اپوزیسیون خارج از كشور پرتوآمایی می كردند و اینك از این امكان برخوردارند تا زیر لب و گروهی با خود نجوا كنند:
احمد ما شیره- شیر پاكتی!
احمد ما پلنگه- پلنگه صورتی!

ایران به طور آهسته و پیوسته زمان غنی سازی را كاهش می دهد

منابع دیپلماتیك غربی در مقر سازمان بین المللی انرژی اتمی (وین) اذعان كردند برنامه هسته ای ایران به شكل آهسته و پیوسته، رو به جلو حركت می كند.

به گزارش رویتر، این دیپلمات ها گفتند جمهوری اسلامی ایران با آزمایش نمونه هایی از نسل پیشرفته تری از سانتریفیوژها، در شكل بندی برنامه توسعه اتمی خود یك گام دیگر فراتر رفته و به درجه بالاتری از غنی سازی اورانیوم دست یافته است.

این گزارش حاكی است: ایران در مسیر آزمایش دو دستگاه از نسل تازه و بسیار پیشرفته تر از سانتریفیوژها، برای غنی سازی اورانیوم در یك سایت تحقیقاتی در نزدیكی نطنز است كه برای پالایش مقادیر بزرگتری از اورانیوم كاربرد دارد.

دیپلمات ها اقدام اخیر ایران در زمینه آزمایش این دو سانتریفیوژ جدید را گامی به جلو توصیف می كنند.

یك دیپلمات ارشد غربی گفت: ایران در زمینه هسته ای در حال پیشرفت است. پیشرفت آهسته اما مهم و ملموس.

دیپلمات ها اضافه كردند: اگر ایران موفق شود در نهایت این انواع جدید سانتریفیوژ را نصب كند می تواند به میزان زیادی، زمان مورد نیاز برای تولید حجم كافی از اورانیوم غنی شده در درجه بالا را كاهش دهد. ایران در حال حاضر تلاش می كند دو ردیف 164 تایی از سانتریفیوژهای نوع جدید را نصب كند ولی تعداد كمی از سانتریفیوژها از نوع «ای آر-4» و «ای آر-2»، تحت آزمایش های گسترده ای قرار گرفتند. ایران هم اكنون از سانتریفیوژهای نوع «ای آر-1» استفاده می كند.
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی