آخرین مطالب

وقتی شهردار از محله ها و مناطق شهر خود آگاهی کافی ندارد و انتقادپذیر نیست

خبرگزاری نطنز نیوز در پی انتشار خبری در خبرگزاری فارس که در مصاحبه با شهردار نطنز صورت گرفته بود ، آن خبر را بصورت تحلیلی در همین وبلاگ خبری که شهردار به علت عدم آگاهی انرا در خبرها سایت خبری معرفی نموده است مورد بررسی قرار داد.
در پی خبر شهردار محترم نطنز واکنش نشان داده و انتقاد نطنز نیوزرا نتوانسته اند که بپذیرند ودر مصاحبه جدید به خبرگزاری فارس چنین گفته اند :
شهردار نطنز:
فرهنگسرای نطنز پیش از این افتتاح شده بود

خبرگزاری فارس: شهردار نطنز گفت: فرهنگسرای نطنز در حال بهره‌برداری است و خبرگزاری‌های داخلی نطنز ابتدا تحقیق كنند و سپس در این خصوص اظهارنظر كنند.


شهردار نطنز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان از بهره‌برداری این پروژه در اواخر اردیبهشت‌ماه امسال خبر داد و اظهار داشت: یك ماه از مدت مقرر گذشته و به گفته خبرگزاری‌های داخلی نطنز هنوز خبری از افتتاح این پروژه به گوش نرسیده است.

مجید دیهیم در خصوص بهره‌برداری از نخستین سینمای نطنز گفت: فاز نخست پروژه فرهنگسرای نطنز افتتاح شده است و هم اكنون نیز زیر نظر اداره فرهنگ و ارشاد نطنز فعالیت می‌كند و در زمان تعطیلی مدارس و آغاز تابستان فعالیت خود را به صورت جدی آغاز خواهد كرد.
وی در خصوص مطالب قید شده توسط سایت نطنز نیوز مبنی بر ناكارآمدی شهرداری نطنز گفت: درج این مطالب نشان می‌هد كه نویسنده آن هیچ تحقیقاتی در خصوص پروژه‌های شهرستان نطنز نداشته و بدون اطلاع این مطالب را عنوان كرده است.
دیهیم در خصوص 400 میلیونی كه شهرداری نطنز از سایت هسته‌ای گرفته است، ادامه داد: از این 400 میلیون وعده داده شده تنها 100 میلیون آن گرفته شده كه در پروژه فاز نخست سینمای نطنز هزینه شد و به بهره‌برداری رسید و قرار است مابقی آن برای افتتاح پروژه فاز دوم این فرهنگسرا هزینه شود كه هنوز به دست شهرداری نرسیده است.
وی درخصوص اینكه شهر نطنز عنوان باغ‌شهر را داراست و فضای سبز آن در حد یك باغ‌شهر نیست، بیان داشت: بسیاری از شهرستان‌ها عنوان باغ‌شهر را یدك می‌كشند، اما آبیاری درختان و باغ‌های خصوصی كار آنها برعهده شهرداری نیست، بلكه بر عهده كشاورزان است.
شهردار نطنز در خصوص ادعای سایت نطنز نیوز مبنی بر بدهی به قنات سرابان گفت: تاكنون به قنات سرابان كه خصوصی اداره می‌شود و متولی دولتی آن جهاد كشاورزی است كمك مالی می‌كردیم و تا به اكنون هم به عنوان كمك مالی به جهاد كشاورزی این اقدام انجام می‌شود.
وی در پاسخ به سوال نطنز نیوز كه گفته است مگر فرهنگسرای پروژه پارس جنوبی است كه فازبندی باشد، گفت: در یك پروژه فرهنگی هنگامی كه قسمتی از آن پروژه به اتمام رسیده و قابل استفاده باشد، چرا نباید از آن بهره‌برداری كرد.
شهردار نطنز ادامه داد: افرادی كه به دنبال كردن پروژه‌های نطنز تمایل دارند، ابتدا تحقیقات خود را كامل كرده و سپس نسبت به آن اظهار نظر یك جانبه كنند.
به گزارش فارس، سایت نطنز نیوز در رابطه با افتتاح نخستین سالن فرهنگسرای نطنز و درج این خبر در خبرگزاری فارس این چنین نوشته بود: «اگر قرار است خبری در خبرگزاری درج شود و خبر سازندگی و پروژه مهم باشد نه اینكه یك پروژه فرسوده و 20 سال ساختی كه یكبار افتتاح رسمی شده، آن هم توسط استاندار اصفهان و قرار بوده اردیبهشت در دسترس و خدمت‌رسانی شهروندان قرار گیرد و نگرفته است؛ وظیفه شهرداری فقط سرعت‌گیر ساختن و لكه‌گیری خیابان نیست».
این سایت همچنین به وضعیت فضای سبز شهر نطنز اعتراض كرده بود و آن را دلیل بر ناكار‌آمدی شهردار نطنز دانسته و نوشته است كه شهردار نطنز باید به جای صحبت كردن در خصوص قدمت شهرستان نطنز باید به وضعیت نا به‌ سامان این شهرستان بپردازد.
چندی پیش نخستین فرهنگسرای شهرستان نطنز با حضور استاندار اصفهان و جمعی از مسئولان نطنز افتتاح شد.
انتهای پیام/م20
لینک خبر در خبرگزاری فارسحال که انتقاد کوچک نطنز نیوز به شخصیت والای شهردار محترم برخورده است و در یک خبرگزاری رسمی اعتبار نطنز نیوز را زیر سوال برده است ما این خبر را هم تحلیل و بررسی می نماییم.

جناب شهردار:
شما در ابتدای همین مصاحبه خبری خود گفته اید که فرهنگسرا زیر نظر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت میکند. و فعالیت خود را از ابتدای تابستان جدی شروع می کند.همین دیروز به سمت فرهنگسرا رفیتم.قفلی بر درب آن زده شده بود و تعدادی کانکس در محل مستقر بود. خدمت فرهنگی به من شهروند داده نشد. آیا این فرمایش شما کذب است؟در خبری که در 20 فروردین منتشر شد آمده بود که :سالن سینما و مجموعه فرهنگی نطنز به بهره برداری رسید و از ابتدای اردیبهشت شروع به خدمت رسانی خواهد کرد.به این لینک خبری رجوع کنید.
مورد بعد اینکه در بسیاری شهرها که باغ شهر هستند آبیاری درختان بر عهده شهرداری نیست باید خدمت شما عرض شود که بنده در تحلیل مصاحبه قبلی شما از عدم آبیاری فضای سبز شهرک ولی عصر امیریه توسط شهرداری  مطلبی نوشته بودم باید خدمت شما عرض شود  که در گفتگو با خبرنگار فارس شما آبیاری این درختان را بر عهده کشاورزان دانسته بودید نه شهرداری. اما خوب است به اطلاع شما برسانم که واقعا از شهر بی خبر هستید فضای سبز شهرک ولی عصر که ما بین شهر و رودخانه سرابان قرار گرفته است ، منظور من بود که شما نمی دانم از کدام فضای سبز کشاورزان سخن گفته اید.این نشان از بی اطلاعی شما از مناطق مختلف شهری می دهد.در ضمن شما در گفتگو با خانم  سرلک خبرنگار خبرگزاری فارس فرموده بودید که نطنز بیش از دو پارک دارد .
شما یا شهروندان ،  پارک سوم را نام ببرید. البته مکانی که در تعریفات یک پارک بگنجد نه هر فضای سبز کوچک بدون  استفاده و امکانات در شهر .
در مورد آب سرابان منظور بنده که البته از شنیده ها و دیده های محلی برگرفته شده بود این بود که شما برای آبیاری درختان پارک که عده زیادی از آنها در محیطی غیر از نهر آب اصلی قرار گرفته اند از آب قنات استفاده می کرده اید که هزینه این استفاده را نداده و کشاورزان از روی برخورد با شهرداری از آب خود گذشته و آن را در رودخانه سرابان انداخته بودند. این را برخی شهروندان  خود رویت کرده بودند.
باز هم میگوییم شهر نطنز که مرکز یک شهرستان است که بیشتر از 50سال است فرمانداری دارد دو پارک قابل استفاده بیشتر ندارد.فرهنگسرا با توجه به اینکه اعلام کرده بودند از ابتدای اردیبهشت در دسترس عموم قرار  گرفته میشود هنوز تعطیل است.
خبرگزاری فارس هم سعی نماید در خبرهای خود هر توهین و  مطلبی را منتشر نکند. ابتدا قدمی در شهر بگذارید . از شهروندان بپرسید و یکطرفه مطلبی ننویسید.
البته ما انتقاد پذیر هستیم و در قبال انتقاد های سخت و تند مردم ومسئولین(البته فقد انتقاد نه چیز دیگری) پوستمان کلفت است و برای آبادانی هرچه بیشتر نطنز همین میدان کوچک خبری را هم خالی نمی کنیم.
آقای هشردار خوب است بدانید که برخی از نشریات نطنز هم راغب به چاپ مطالب این خبرگزاری بوده اند که خود نشانه اعتبار مطالب  و خبرهای  وبلاگ (نه وبسایت) نطنز نیوز است.
در ضمن تا یادم نرفته بگویم که روابط عمومی شهرداری نطنز یکی از روابط عمومی های ضیعف در سطح شهرستان است .چرا که  شهرهایی چون شهر خالدآباد که سابقه فعلیت شهرداری و شهر شدنش زیاد نیست  و همچنین شهر بادرود ، که  حتی مرکز شهرستان هم نیستند دارای یک سایت اطلاع رسانی هستند  اما نطنز با سابقه  طولانی مدت شهر شدنش و فعالیت شهردای آن و اینکه مرکز یک شهرستان  استراتژیکی است هنوز یه پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی ندارد. حتی  در مورد فعالیت شماره تلفن 137 که در هر شهری مربوط به ارتباط شهروندان با شهرداری است ،
اطلاع رسانی نشده است.
در هر صورت   ما نه با شهردار و شهرداری و نه با  مسئول دیگری در شهرستان و کشورمان دشمنی نداریم. غرض اطلاع رسانی و سازندگی است.
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی