آخرین مطالب

پیشواز، بازتاب حیثیت به بازی گرفته شده نطنز

پیرو خبر قبلی که در نطنز نیوز منتشر شد و در جریان آن قرار گرفتید ،بار دیگر به قسمتهای دیگر این سریال اشاره خواهیم کرد.

همه ما میدانیم که ابیانه متعلق به نطنز بوده و است، اما اینکه درقسمت پخش شده در روز 17 بهمن، اشاره به تظاهرات انقلابیون در کاشان میکند و بازیگراز کاشان سخن می گوید جای بحث داد.در آن روز ها مگر در نطنز فعالیت های انقلابیوجود نداشته که به یک شهر دیگری که ربطی به ابیانه ندارد، اشاره می شود.اگر هممسئله سر این است که کاشان را همه میشناسند و اگر نام از نطنز به میان آورده میشد، کسی از آن اطلاعی نداشت،خوب است  که همهما می دانیم که دیگر نطنز راهمه جهانیان می شناسند و حتی موقعیت جغرافیایی آن رابارها (به خاطر مسائل هسته ای) مورد بررسی قرار داده اند.پس دلیل اینکه در اثنایفیلم مرتبا از کاشان نام برده می شود و گاهی شاید ناخود آگاه از نطنز نام می برندنشانگر چیست؟

آیا نشانگر توهین و جسارت سازمان صدا وسیما به نطنز و مردم آن است؟

آیا نشانگر ضعف کارگردان در ساخت چنین فیلمی است؟

آیا نشانگر کارشکنی برخی از شهروندان از شهرهای همسایه است؟

آیا نشانگر  کم کاری و عدمتدبیر فرهنگی و اجرایی  مسئولین شهرستاننطنز است؟

شهروندان نطنزی پاسخ بگویند .

دیگر ضعف  سریال و  فیلم نامه وجود شخصیت  زورو  در فیلم است.آیا فیلم یا پویانمایی زورو در آنروزگار به شکلی که در فیلم بازتاب دارد ، وجود داشته است؟ آیا فیلم زورو در آنزمان ساخته شده بوده است و اگر هم  کهساخته شده بود، به فارسی دوبله شده بود؟بر فرض هم که چنین فیلمی وجود داشتهاست.کدام کودک روستایی،به عنوان مثال کدام کودک ابیانه ای آن زمان، از شخصیت زوروآگاهی داشته است؟

در مورد دیگر  میتوان بهبرگزاری مراسم قالی شویان در مشهد اردهال اشاره کرد.جالب است  از مردم منطقه فین کاشان سوال کنید برگزاری اینمراسم به عهده چه کسانی بوده  و هست؟چرا کهخیلی از مردم فین کاشان این مراسم را متعلق به فین دانسته و در اجرای برخی ازاجزای مراسم حتی اجازه دخالت دیگر مردم کاشان را نمیدهند و بیشتر بصورت تماشاچیهستند.

این که کارگردان  در ساختفیلمی در ابیانه از مشهد اردهال و کاشان نام می برد، دو علت دارد.

اول اینکه بازهم مسئولین کاشانی همانند گذشته هنوز به اسم زرنگی وپیشرفت ، نسبت به نطنز،هویت  و مناطقوابسته  به آن  کارشکنی و جسارت کرده اند.

دومین عامل که خیلی مهم است ، کم کاری مسولین فرهنگی و اجرایی شهرستاناست که در خبر قبلی در مورد این سریال به آن اشاره شد ، که این خبر نیزدر آرشیونطنز نیوز موجود است .

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی