آخرین مطالب

چرخی در فضای انتخاباتی کشور

صفحه ویژه انتخابات92 در پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری 

با نزدیک شدن به برگزاری یازدهمین دوره‌ انتخابات ریاست جمهوری در خردادماه ۱۳۹۲، پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری از صفحه‌ ویژه‌ای شامل دیدگاه‌های رهبر انقلاب اسلامی درباره‌ انتخابات رونمایی کرد. بر اساس این گزارش، در صفحه‌ ویژه‌ انتخابات  KHAMENEI.IR، بیانات و دیدگاه‌های رهبر انقلاب اسلامی درباره انتخابات در قالب‌های مختلفی مانند « مجموعه توصیه‌های انتخاباتی»، « کتابچه‌های گزیده بیانات موضوعی»، « پیامک» و دیگر تولیدات به مخاطبان ارائه و تا ایام انتخابات به صورت منظم به‌روز خواهد شد.

در اطلاعیه شماره 6 ستاد انتخابات کشور تبیین شد؛ نحوه ثبت نام از عشایر و ساعات ثبت نام داوطلبین انتخابات شوراها

اطلاعیه شماره 6 ستاد انتخابات کشور در خصوص نحوه ثبت نام عشایر غیور در انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی و همچنین ساعات ثبت نام از داوطلبین این انتخابات در روزهای باقی مانده از مهلت ثبت نام صادر شد.

بنابر این گزارش متن کامل اطلاعیه شماره 6 ستاد انتخابات کشور بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

به آگاهی عشایر غیور در سراسر کشور می رساند داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی تیره های عشایری کوچ روی بالای 20 خانوار می توانند با همراه داشتن مدارک لازم به بخشداریی که خرداد ماه در محدوده استحفاظی آن حضور می یابند مراجعه و نسبت به ثبت نام در انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی عشایری اقدام نمایند.

همچنین با توجه به حضور پرشور داوطلبین در مراکز ثبت نام از امروز تا پایان مهلت ثبت نام ( 1/2/1392 ) فرمانداری ها و بخشداری های سراسر کشور تا ساعت 20 آماده ثبت نام از کلیه داوطلبین شوراهای اسلامی شهر ، روستا و عشایر می باشند .

شایان ذکر است ثبت نام در از روز جمعه مورخ 30/1/1392 نیز در ساعات اعلام شده آغاز شده است.

ستاد انتخابات کشور

 

امین زندگانی هم وارد انتخابات شدامین زندگانی

امین زندگانی، بازیگر سینما و تلویزیون، در پی انتشار خبر کاندیداتوری‌اش برای عضویت در شورای شهر، به خبرنگار سینمایی برنا گفت: کاندیداتوری‌ام را برای عضویت در شورای شهر تایید می‌کنم.

وی در پاسخ به این سوال که با چه رویکردی در این انتخابات شورای شهر شرکت کرده است، گفت: در حقیقت به دعوت از یک جریان مستقل سیاسی و با پشتوانه این بزرگواران وارد این عرصه شدم.

بازیگر «ملک سلیمان» در ادامه افزود: نگاهم کاملا فرهنگی است و امیدوارم بتوانم درصورت حضور در شورای شهر تهران، همکاری خوبی با این شورا داشته باشم.

بازیگر سریال «مختارنامه» در توضیح بیشتر، به برنا گفت: هرگونه اظهارنظر در حال حاضر شعار محسوب می‌شود و معانی مختلفی را از آن بیرون می‌کشند، پس اجازه دهید تا در نشست خبری‌ام به بیان دیدگاه‌های خود بپردازم.

 

فعال شدن ستادهای مردمی جلیلی 

شنیده شده است، منابع نزدیک به جلیلی از جدی تر شدن حضور وی در انتخابات ریاست جمهوری و فعال شدن ستادهای انتخاباتی وی خبر می دهند. به گزارش مهر، یک منبع آگاه نزدیک به سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی از جدی شدن حضور وی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 خبر داد.

این منبع آگاه همچنین از فعال شدن ستاد های مردمی جلیلی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.

جدی شدن حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی در حالی است که پیش از این برخی اطرافیان جلیلی حضور وی در انتخابات را تکذیب کرده بودند.

 

فرزند هاشمی رفسنجانی وارد مبارزات انتخاباتی شد

به گزارش خبرنگار ایسنا مستقر در فرمانداری تهران، محسن هاشمی ، در آخرین ساعات روز گذشته پیش به فرمانداری تهران آمد تا برای چهارمین دوره انتخابات شوراهای شهر نام‌نویسی کند.

 

محسن رضایی: رییس جمهور شوم سربازی حرفه‌ای را جایگزین سربازی اجباری خواهم کرد/ یارانه دانشجویی می‌دهم

اهم اظهارات محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، در جمع دانشجویان دانشگاه ارومیه به نقل از ایسنا به شرح ذیل می باشد؛

*اگر رییس جمهور شوم بی شک رژیم صهیونیستی و دیگر کشور های غربی هیچگونه تهدید نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران، نخواهند داشت؛ چرا که در رابطه با این موضوع تمامی شبهات موجود در رابطه با مسائل هسته ای کشور را برطرف خواهیم کرد و گفت‌وگو های جامع‌تری را دنبال می‌کنیم تا دیگر بهانه‌ای برای تهدید وجود نداشته باشد؛

* اصل هدفمندی یارانه‌ها باید ادامه باید، ولی متاسفانه اجرای این قانون در کشور با مشکلاتی همراه است، به طوریکه به جای تاثیر مستقیم در اقتصاد کشور، تاثیر معکوس دارد. ارائه یارانه کشاورزی و دانشجویی را نیز در دستور کار قرار داریم، که به طور مفصل ابعاد مختلف آن بازگو خواهد شد؛

*تیم کاری خود را اعلام خواهم کرد تا مردم با توجه به آن تصمیم گیری داشته باشند، اگر رییس جمهور شوم رییس بانک مرکزی را خانم قرار خواهم داد؛

وی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در رابطه با ائتلاف انتخاباتی، اظهار کرد: با ائتلاف قبل از انتخابات مخالفم، چرا که معتقدم تفرقه جدیدی را به وجود می آورد، برای همین ائتلاف پس از پیروزی در انتخابات را مطرح کردیم و در تشکیل دولت از ظرفیت تمامی نخبگان استفاده خواهیم کرد؛

* اگر رییس جمهور شوم سربازی حرفه‌ای را جایگزین سربازی اجباری خواهم کرد.

 

متکی: کاندیدای ائتلاف پنج‌گانه 15 اردیبهشت معرفی می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، منوچهر متکی در کنگره جبهه پیشگامان خدمت به خانواده های ایرانی درباره سازوکار انتخاب کاندیدای نهایی ائتلاف پنجگانه جبهه پیروان خط امام و رهبری( ائتلاف 3+2) اظهار کرد: در جلساتی که از یکسال پیش تاکنون درباره انتخابات ریاست جمهوری تشکیل داده ایم، به این نتیجه رسیدیم که اینکه یک جریان برای معرفی کاندیدایش تلاش کند تعداد کاندیداها را به حداقل ممکن برساند امری منطقی به شمار می رود، اما سازوکار انتخاب فرد منتخب بسیار اهمیت دارد.

عضو ائتلاف پنجگانه جبهه پیروان خط امام و رهبری با تاکید بر اینکه میزان و ملاک انتخاب در این ائتلاف بر مبنای رای مردم خواهد بود، تصریح کرد: مقرر است تا 15 اردیبهشت ماه هر کدام از کاندیداهای عضو ائتلاف که در نظرسنجی های مردمی از دیگر اعضا جلوتر بود، به عنوان کاندیدای نهایی معرفی شده و دیگران به نغع وی کنار بروند.

در پایان این مراسم، سامانه و کمپین حمایت مردمی از منوچهر متکی برای انتخابات ریاست جمهوری آتی رونمایی شد.

 

محسن رضایی نامه متکی پاسخ داد محسن رضایی

محسن رضایی در گفت‌وگو با « خبرگزاری دانشجو»، با دریافت دعوت‌نامه‌ای از طرف منوچهر متکی، پاسخ خود را به این نامه اینگونه بیان کرد و گفت: من چون نگرانم که شرکت در این ائتلاف منجر به اختلاف وتفرقه بیشتر بیانجامد، ترجیح می‌دهم که فعلاً مستقل حر کت کنم. وی ادامه داد: بعد از انتخابات انشاالله از تمام نیروهای توانمند انتخابات استفاده می کنیم.

 

عیوضی و مختاباد کاندیدا شدند

به گزارش تابناک، محمدرضا عیوضی، خواننده پاپ، و عبدالحسین مختاباد، خواننده سنتی کشورمان، امروز، شنبه، با حضور در فرمانداری تهران رسماً نامزد شورای شهر تهران شدند.

عیوضی و مختاباد در گفت و گوهایی با خبرنگار فرهنگی «تابناک» کاندیداتوری شان را تایید کردند.

 

وزیر دفاع: هیچ کس نمی تواند امنیت کشور را از طریق انتخابات به خطر بیاندازد/ امنیت انتخابات را مردم حفظ می‌کنند

خبرگزاری مهر نوشت: سردار احمد وحیدی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، درباره آمادگی نیروهای مسلح کشور برای مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری و مقابله با طراحی های دشمن برای ایجاد فتنه در این انتخابات، اظهار کرد: نیروهای مسلح مثل همیشه در کنار ملت بزرگ ایران با تمام توان در انتخابات شکوهمند 24 خرداد ماه شرکت خواهند کرد.

وزیر دفاع با بیان این که انتخابات آتی در اوج اقتدار و شکوه برگزار خواهد شد، تصریح کرد: تلاش دشمن برای ایجاد اخلال در انتخابات راه به جایی نخواهد برد و هیچ کس نمی تواند امنیت کشور را از این طریق به خطر بیاندازد. سردار وحیدی ادامه داد: مردم امنیت انتخابات را حفظ خواهند کرد؛ چرا که امنیت جمهوری اسلامی، امنیتی مبتنی بر مشارکت مردمی است.

 

دبیر ائتلاف اکثریت اصولگرایان: به دنبال رسیدن به نامزد واحد هستیم موسی پور

حجت الاسلام موسی پور، دبیر ائتلاف اکثریت اصولگرایان، در گفت و گو با خبرگزاری خبرآنلاین گفت: ائتلاف اکثریت اصولگرایان برای جلوگیری از تشتت آراء و کاستن از تعداد نامزد‌ها تشکیل شده است و ما به دنبال طراحی مکانیزمی هستیم که به کاندیدای واحد بیانجامد.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که « آیا این ائتلاف برنامه‌ای پیشنهادی برای دولت آینده و نامزد نهایی دارد یا خیر؟»، نیز گفت: تمرکز اصلی ما فعلا رسیدن به نامزد واحد است، اما به طور طبیعی وقتی نامزد نهایی مشخص شد برنامه آن و تیم همکاران اصلی آن نیز مشخص خواهد شد.

 

 

مجری برنامه کودک کاندیدا شورای شهر شد الهه رضایی

به گزارش شفاف، الهه رضایی، مجری برنامه کودک و نوجوان، برای ثبت نام در چهارمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در فرمانداری تهران حضور یافت و ثبت نام کرد.

ثبت‌نام از کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا از 23 فروردین ماه آغاز شده و تا 1 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

 

 

اگرلازم باشد کاندیداتوری خود در انتخابات ریاست جمهوری را اعلام می‌کنم
حمیدرضا حاجی‌بابایی، وزیر آموزش و پرورش، در حاشیه رونمایی از سند درس ملی که امروز برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر اعلام رسمی حضورش در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری،‌ گفت: چه سوال‌های سختی می‌پرسید؟ اگر لازم شد این را هم اعلام می‌کنیم.
وی درباره اینکه یکی از مسوولان وزارتخانه پیش از این گفته بود " وزیر آموزش و پرورش برای شرکت در انتخابات احساس مسوولیت می‌کند"، اظهار کرد: کِی گفته؟ چقدر عجله دارید؟
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: شما هر چه دوست دارید در خبر بنویسید، من مطمئن هستم که هیچ وقت به ضرر من کار نمی‌کنید. عجله نکنید و انتخابات زودرس انجام ندهید و حوصله کنید.

 

رییس ستاد انتخابات شهرستان تهران از ثبت‌نام قطعی 738 نفر از داوطلبان انتخابات شوراها تا پایان روز پنجم در فرمانداری تهران خبر داد
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) مستقر در فرمانداری تهران، رییس ستاد انتخابات شهرستان تهران گفت: تا پایان روز پنجم ثبت‌نام انتخابات شوراها 738 نفر در فرمانداری تهران ثبت‌نام قطعی کردند. سعید احمدی‌شهرکی در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد، 642 نفر مرد و 96 نفر زن هستند.
وی خاطرنشان کرد: بیشترین رنج سنی ثبت‌نام‌ها بین 24 تا 40 سال بوده است.

به نقل از شبکه خبر

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی