آخرین مطالب

تحلیل گزارش شهردار نطنز

 

توسعه صنعت گردشگری بهترین راه پیشرفت نطنز است

 

به گزارش خبرگزاری فارس از نطنز، سید محسن تجویدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از جمله اهداف مهم شهرداری نطنز این است که علاوه بر شناسایی منابع مالی، انسانی، اجتماعی و فرهنگی و مدیریت آنها از ظرفیت بالای مردمی استفاده کند، چراکه هیچ کاری بدون همراهی مردم به درستی امکانپذیر نیست.

ادامه خبر همراه با تحلیل نطنزنیوز

وی با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه باغ شهر تاریخی نطنز، خاطرنشان کرد: راهکارهای زیادی برای توسعه نطنز وجود دارد، اما بهترین راه پیشرفت و توسعه نطنز، توسعه گردشگری این شهر است.

شهردار نطنز با اشاره به فعالیت‌های شهرداری در حوزه عمرانی، تصریح کرد: در بحث عمرانی تاکنون پروژه‌هایی همچون اصلاح هندسی معابر، تکمیل و راه‌اندازی باند دوم خیابان امام خمینی(ره)،  لکه‌گیری ترانشه‌ها و آسفالت معابر اصلی، اجرای دیواره ساحلی و ساماندهی محله ریسه، راه‌اندازی پارکینگ شهرداری برای ماشین‌آلات سنگین، احداث 24 چشمه سرویس بهداشتی در پارک سرچشمه سرابان، ساماندهی پاساژ چهارده معصوم (ع)، اجرای پروژه دفع آب‌های سطحی میدان معلم،اجرای پروژه بلوار آزادگان از میدان معلم تا خروجی شهر به سمت بادرود،احداث دیوار سنگی در مجاورت بلوار آزادگان به منظور ایمن سازی و زیباسازی و ترمیم و بازسازی بازار واقع در میدان امام خمینی(ره) بوده است.

تجویدی در مورد برنامه‌های خدمات شهری نیز گفت: ساماندهی درختان بلوار 45 متری،کاشت حدود 2 هزار اصله درخت در معابر شهر،قطره‌ای کردن آبیاری درختان در برخی نقاط شهر،ساماندهی و افزایش رفتگران سطح شهر و توجه ویژه به نظافت شهر،نورپردازی بلوار 45 متری شهید مصطفی خمینی (ره) و میادین دفاع مقدس، تختی و 17 شهریور،نصب 55 پرچم جمهوری اسلامی در ورودی آزادراه،نظافت و لایروبی پل‌ها و آب‌راه‌ها و تغییر ساعت حمل زباله به شب از جمله فعالیت‌های انجام گرفته در این حوزه است.

این مسئول در مورد فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری نطنز عنوان کرد: در این بخش تاکنون فعالیت‌هایی همچون نصب پلاکاردها و بنرهای مناسبتی، اجرای برنامه‌های ویژه نوروز از قبیل برپایی سفره هفت سین، چاپ بروشور معرفی جاذبه‌های شهر و ...، برگزاری جشن به آب انداختن ماهی‌های عید نوروز کودکان در حوضچه پارک سرچشمه سرابان، معرفی جاذبه‌های گردشگری شهر از طریق برنامه «روز از نو» شبکه دو ،اجرای برنامه‌های هفته مادر و ایام محرم در فرهنگ‌سرای کوثر با همکاری انجمن نمایش نطنز و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه‌اندازی سامانه پیامک شهرداری برای دریافت نظرات و پیشنهادات همشهریان انجام گرفته است.

آقای شهردار

در مورد اصلاح هندسی معابر سپاس اما واجب تر از آن معابری که اصلاح شد مواردی است که انجام نشده است:

1نصب سرعتگیر در ورودی میدان بسیج از سمت شهرک صنعتی

2.نصب سرعتگیر در ورودی های میدان دفاع مقدس (چرا که گردشگران بسیاری جذب  سازه ی وسط میدان میشوند)

3.استاندارد سازی  ورودی شهر از سمت آزاد راه به میدان دفاع مقدس( در محل میدان، خودروها برای گردش به چپ در معرض خطر هستند)

4.عدم اصلاح هندسی ورودی و خروجی بلوار ولی عصر که تا به حال تصادفات زیادی را به وجود آورد و کشته هم داده است.

5.اصلاح بلوار و تقاطع  گنبد باز به سرابان که با توجه به افتتاح تقاطع ،آسفالت نشدن یک طرف بلوار،خود خطر آفرین بوده و از سمت  گنبد باز به سرابان، بلوار  تابلو راهنمایی وجود ندارد.

و...

در مورد تکمیل و راه اندازی باند دوم خیابان امام خمینی که اصل کار توسط شهردار قبلی انجام شده بود. شهردار قبلی که به قول شهروندان کاری نکرد چنین حرکت بزرگی را به موفقیت جلو برده بود و به انتها رسیده بود. کمی کارهای جزئی مانده بود که شما انجام دادید. یادتان نرود که این پروژه توسط  کسی دیگر شروع شد و  افتتاحش به شما رسید.

در مورد لکه گیری و آسفالت ترانشه های معابر در سطح شهر خوب بود اما باز هم نقاطی از شهر جزو شهر به حساب نیامد.ورودی سرشک از سمت آزاد راه یکی از معابر اصلی عبور و مرور است که در جاده امام زاده دارای آسفالت واقعا نامطلوبی است. در اینجا یاد آورم میشوم هنوز فیلم سخنرانی آقای فیروزی نماینده شهرستان نطنز و بخش قمصر در نطنز نیوز موجود است که آقای فیروزی قول مساعدت دادند و شهردار هم در ان جلسه حضور داشتند.

در مورد راه اندازی پارکینگ شهرداری باید یادآور شویم که این امر در زمان شهردار قبلی نیز اتفاق افتاده بود. پایکنگی که قبلا افتتاح شده شما با تغییر مدیریت پارکنیگ آیا دوباره قابل افتتاح میدانید؟حد اکثر کاری که شما در مورد پارکینگ انجام دادید، برگزاری آگهی مزایده جهت تحویل به بخش خصوصی و نصب بنر و پلاکارد های اطلاع رسانی بود.

در مورد احداث سرویس های بهداشی در پارک سرچشمه  سپاسگذاریم اما کاش بیشتر به این پارک گردشگری که آبروی شهر است رسیدگی شود. چرا که در زمان قبل از شما این پارک تقریبا مخروبه شده است.

در مورد اجرای بلوار آزادگان هم سپاس گذاریم.اما مهم تر از آنجا هم بود. احداث بلوار حدفاصل میدان بسیج تا دانشگاه پیام نور جهت ارتقای امنیت آمد و شد برای خودرو ها و شهروندان در مسیر حوزه عملیه و دانشگاه، تکمیل بلوار ولی عصر که سالهاست نیمه کاره مانده است و خطر آفرین است.

این بازار هم که ماشاء ا... هر شهرداری که می آید دوست دارند مرمت و بازسازی اش کنند. هرچند چیزی از آنچه که به معنای واقعی بازار است باقی نمانده است.. خیلی از نقاط شهر نیاز به زیباسازی دارد مانند میدان ورودی پارک بزرگ گردشگری سرچشمه سرابان،بلوار ولی عصر که فضای سبزی نیمه کاری در انتهای تقاطع ها دارد و...

در مورد قطره ای کردن آبیاری درختان  لطفا بفرمایید این مورد در کدام قسمت شهر انجام شده است؟کاش برای سیستم آبیاری بلوار ولی عصر هم فکری میکردید که با هر باری آبیاری توسط تانکر های شهرداری،خیابان کثیف می شود.

در مورد فعالیت های نوروزی که خوب بود اما جای افتخار ندارد چون کمبودهایی داشت.مهمترین  کمبود ناکافی بودن مراکز اطلاع رسانی ویژه مهمانان نوروزی که  مسافران حد فاصل میدان دفاع مقدس تا سرابان همیشه سرگردان و در حال آدرس پرسیدن بودند. اگر واقعا به فکر آبروی شهر هستید، کاش یک پایگاه اطلاع رسانی در میدان دفاع مقدس که ورودی اصلی شهر از سمت جاده قدیم و آزاد راه است قرار میدادید.

در مورد جشنواره ای که در پیش است نیز پیشنهاد میشود تعدادی کانکس های کوچک اطلاع رسانی گردشگران در ورودی های شهر قرار دهید.

در مورد جشن انداختن ماهی ها به آب در پارک سرچشمه باید عرض کنم حرکت قشنگی است اما نه به این گونه که شهرداری اجرا کرد. آقای شهردار،آقایان شورای شهر،آقای مسئول این فقط یک سوال است: آیا خجالت نکشیدید این جشن و حرکت جالب را در کنار حوضچه هایی برگزار کنید که مملو از گل و لای بودند نه رنگ آمیزی شده بود نه لای روبی،حتی برخی آبنماهای این حوض ها و استخر ها نیز خراب است.آیا این نشانه بی سلیقگی نیست؟

در مورد  نروپردازی بلوار 45 متری بلاور مصطفی خمینی باید یاد آور شوم که نورپردازی قسمت کوچکی از بلوار عنوان مناسبی است چراکه این نورپردازی از میدان تختی تا رو برو فرمانداری صورت گرفت.. آیا بقیه بلوار جزو شهر نبوده است؟آیا بقیه بلاور جزو بلوار شهید مصطفی خمینی نبوده است؟

در مورد تغییر ساعت حمل زباله به شب خواهشا در گزارش های خود ذکر کنید کدام محله ها؟ مطمنا هم هشهر جزو این طرح نیست چون در محله ما که حد فاصل ساعت 4 تا 5 عصر این عمل صورت می گیرد.

 

در مورد پروژه دفع آب های سطحی میدان معلم لطفا قید کنید منظورتان کدام پروژه است.آقای شهردار هنوز خبرها موجودند. به این لینک مراجعه کنید. اصلی ترین پروژه دفع آب های سطحی میدان معلم در سال 91 در حال انجام بوده و قبل از شما نیز افتتاح شده بود. عجب روزگاری شده است. لینک خبر

اینم لینک خبر در خبرگزاری فارس

خوب است آقای دیهیم از پروژهایی که انجام داده اند یک آماری بدهند. شاید تعدد پروژه های شهرداری باعث در هم ریختگی آمار شده است .

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

دوست عزيز خيابان امام كه آقاي ديهيم درست كرد ، بدهي هايش را شهر دار جديد بايد بپردازد.
كاش زمان شهر دار قبلي هم كمي نفد مي كردي. شايد اثري داشت

پاسخ : در زمان دیهیم هم کم نقد نکردیم در خبرگزاری فارسم وجود است. ضمن اینکه مگه مد شده که هر شهرداری بیاد بگه بدهی قبلی رو دارم میدم؟ در زمان دیهیم هم داشتند بدهی شهردار قبلی رو میدادند. پس هر دو بدهکارند. حرف بنده این بود که پروژه توسعه این خیابان در زمان شهرداری اقای دیهیم شروع شد و اکثر کارها انجام شد.کارهای جزئی مانند آسفالت و نرده کشی و.... در زمان فعلی انجام شد که اکثریت کار با توجه به عقب نشینی ساتخمان ها که خود کار بزرگی بود در زمان دیهیم انجام شده بو.
در هر صورت در مورد حرف شما که شهردار بدهی شهردار قبلی را باید بپردازد، سوال من اینست، آیا چون شهردار قبلی بدهکار بوده است(البته با فرض درست بودن ادعای شما) ،شهردار فعلی تنها به حکم اینکه بدهی های قبل را باید بپردازد (که از جیب هم نمیدهد) و پروژه هایی که اکثر تا مرز تکمیل پیشرفته بودند را ، درست است که به نام خود تمام کند؟
البته این فقط سوال بود.
در متن خود خبر امده که پروژه دفع آب های سطحی میدان معلم در زمان دیهیم انجام شده و کانال کشی دشه و حتی افتتاح شد. اما شهردار فعلی فقط با دیوار کشی قسمی کوچکی آن هم به خاطر زیبا سازی شهر و جدول کشی بلوار آزادگان ، ظاهرا قصد داشته این پروژه را به نام خود تمام کند.
در مورد پارکینگ شهرداریه م که خد دروغی بزرگ بوده است. چرا که در زمان شهردار زابق آقای دیهیم این پارکینگ ساخته و حتی برای استفاده تریلرها و ماشین های سنگین افتتاح هم شد. به مزایده هم گذاشته شد.


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی