آخرین مطالب

یک نطنزی مدیرکل دفتر" سینمای حرفه‌ای" شد.

محمد احسانی، سه مدیر کل حوزه معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی را منصوب کرد.

به گزارش ایسنا، معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی طی احکام جداگانه‌ای "محمد رضا فرجی" را به عنوان مدیرکل دفتر" سینمای حرفه‌ای"،"بهمن حبشی" را به عنوان مدیرکل دفتر"نظارت بر مراکز و مشاغل و مجامع" و "سید محمد صادق موسوی" را به عنوان مدیرکل دفتر"نمایش خانگی ،مستند و کوتاه" منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی،در حکم "محمد رضا فرجی" آمده است: «جناب آقای محمد رضا فرجی؛نظر به مراتب تعهد،تخصص و تجارب فرهنگی- هنری به عنوان "مدیرکل دفتر سینمای حرفه‌ای "منصوب می‌شوید.

برنامه ریزی و نظارت برفرآیند امور سینمای حرفه‌ای از نخستین گام شکل گیری ایده تا اکران به منظور ارتقاء کیفی و کمی تولیدات سینمایی مهم ترین اولویت کاری جنابعالی است. انتظارم دارم با برقراری ارتباط دقیق و مستمر بین اهالی فهیم و شریف سینما و سایر حوزه های تولید اندیشه شاهد بروز و تجلی گنجینه های ارزشمند فرهنگ ایرانی – اسلامی در آثار سینمایی باشیم.

توفیق روز افزونتان را از درگاه حضرت حق خواستارم.»

"محمد رضا فرجی" متولد ۱۳۴۹ در شهر نطنز و دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات فارسی است. وی از سال ۷۳تا۸۲ به عنوان معاونت امور ویدئویی،از سال۷۴تا۸۲ به عنوان دبیرشورای پروانه ساخت ونمایش فیلم‌های سینمایی و از سال۸۲ تا۹۱ به عنوان دبیر شورای پروانه ساخت و نمایش فیلم‌های ویدئویی بوده است.

علاوه براین در سوابق وی مدیرامور سینماهای جشنواره بین‌المللی فیلم فجر،معاون مدیرکل ارزشیابی و نظارت،عضو شورای صدورپروانه فعالیت موسسات و شرکت‌های سینمایی و عضو شورای صدور پروانه فعالیت موسسات و شرکت‌های ویدئویی و نمایش خانگی دیده می‌شود. همچنین "محمد احسانی" در حکم خود به "بهمن حبشی"آورده است:

«جناب آقای بهمن حبشی؛نظر به مراتب تعهد،تخصص و تجارب فرهنگی- هنری به عنوان "مدیرکل دفتر نظارت برمراکز ،مشاغل و مجامع" منصوب می شوید. انتظار دارم با استفاده از شیوه‌های علمی و روش های نرم افزاری و ایجاد فضای همکاری وتعامل دوطرفه با نهادهای صنفی و قانونی و کارشناسان مجرب نسبت به انجام ماموریت‌های زیر اقدام نمایید:

۱-بازنگری مستمر در ضوابط و آئین‌نامه‌های موجود به منظور شفاف سازی ،رفع تعارضات احتمالی و تسهیل امرارباب رجوع

۲-پیگیری امور معیشتی،حقوقی و اداری هنرمندان

۳-نظارت دقیق برفرآیند صدور و تمدید مجوز مؤسسات ارزیابی عملکرد واقعی آنان

توفیق جنابعالی را درجهت پیگیری اهداف فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از درگاه ایزد منان خواستارم.»

"بهمن حبشی" متولد ۱۳۴۰ در شهر مراغه و دارای سوابق تحصیلی در حوزه و دانشگاه است. در سوابق حرفه‌ای وی:مشاور فرهنگ در شبکه اول سازمان صداو سیما طی سالهای ۶۵تا۶۷ ،مدیرفرهنگی وزارت امور خارجه به مدت ۷سال ،مدیرکل طرح و برنامه مرکز فرهنگی هنری صبا(وابسته به سازمان صداو سیما به مدت ۶سال)،مدیرکل مجامع و تشکل های سینمایی به مدت ۸ سال،عضو شورای پروانه ساخت فیلم های ویدئویی به مدت ۶سال،دبیری جشنواره فیلم کوتاه حضرت علی اکبر(ع) و حضور هیت های داوری چند جشنواره دیده می شود.

"محمد احسانی"در عین حال در حکم "سید محمد صادق موسوی"آورده است:

«جناب آقای سید محمد صادق موسوی؛نظر به مراتب تعهد،تخصص و تجارب فرهنگی-هنری به عنوان "مدیرکل دفتر نمایش خانگی،مستند و کوتاه"منصوب می‌شوید.

نمایش خانگی به عنوان عرصه‌ای پرمخاطب نیازمند ارتقاء کیفی و کمی محصولات است.انتظار دارم با توجه به اولویت‌های ذیل برای تحقق این امر اقدام نمائید.

۱-ایجاد بستر لازم برای تعامل فعال بین تهیه کنندگان آثار سینمایی و ویدئویی

۲-اهتمام به تقویت بخش خصوصی و حمایت های حقوقی و معنوی از آنان

۳-ارتقاء کیفیت تولیدات داخلی و تنظیم نسبت منطقی با آثار خارجی

۴-بسترسازی برای ارتقاء حقوق مادی و معنوی آثار ایرانی به منظور تقویت سینمای ملی

امیدوارم در جهت تحقق آرمان های فرهنگی نظام اسلامی موفق باشید.»

"سید محمد صادق موسوی"متولد ۱۳۵۸ در تهران و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد علوم اجتماعی از دانشگاه تهران است.

در سابقه حرفه‌ای وی مواردی چون : رئیس مجموعه تالار وحدت ،رئیس مجموعه تئاتر شهر،مشاور راهبردی معاونت امور هنری وزارت ارشاد،عضو هیات مدیره بنیاد فرهنگی هنری رودکی،رئیس شورای نظارت و ارزشیابی مرکز هنرهای نمایشی ،معاون علمی ادارۀ کل کتاب،مدیر تالار هنر و عضو شورای نمایش خانگی تئاتر به چشم می‌خورد.»

انتشار خبر بدون منبع حرام است.

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلبنظرات برای این پست غیر فعال میباشد .