آخرین مطالب

وقتی شایعه زلزله آمد «هاشمی» کجا رفت؟آقازاده موردنظر در برزیل تشریف دارد! و...

گروه فضای مجازی «خبرگزاری دانشجو»- اخبار فضای مجازی آنقدر متنوع، پرتعداد و گسترده است که کمتر کاربری توانایی بررسی همه آنها را دارد. در این بین گاهی مجبور می‌شویم زمان‌های طولانی را برای خواندن اخبار در فضای اینترنت سپری کنیم.

 

 

هاشمی رفسنجانی

گروه فضای مجازی «خبرگزاری دانشجو»- اخبار فضای مجازی آنقدر متنوع، پرتعداد و گسترده است که کمتر کاربری توانایی بررسی همه آنها را دارد. در این بین گاهی مجبور می‌شویم زمان‌های طولانی را برای خواندن اخبار در فضای اینترنت سپری کنیم.

 

گروه فضای مجازی «خبرگزاری دانشجو» با توجه به علاقه مخاطبان جهت آگاهی از اخبار متنوع، می‌کوشد تا با ارائه بسته خبری «خواندنی ترین اخبار روز» کوتاهترین مسیر را برای دسترسی کاربران این خبرگزاری به اخبار جذاب و گوناگون فراهم آورد.
 

 
خبر جالب برای مشتاقان زبل خان!

 

جام جم: کارتون قدیمی زبل‌خان که سال‌ها قبل با دوبله اکبر منانی از برنامه‌های کودک تلویزیون به نمایش درآمده، از امروز ساعت ۱۷ در شبکه پویا بازپخش می‌شود.
 

کارتون زبل‌خان داستان‌های یک شکارچی است که برای شکار حیوانات سفارش می‌گیرد، ولی همیشه در این کار ناموفق است.

 

زبل خان که به خواست بینندگان شبکه پویا بازپخش می‌شود، یک انیمیشن لهستانی با نام پامپالینی شکارچی حیوانات است که در ایران با نام زبل خان شناخته شده و صدای اکبر منانی به جای این شخصیت و دیالوگ‌ها و تکیه‌کلام‌های آن بعد از چند دهه هنوز در ذهن مخاطبان تلویزیون مانده است.

 

این مجموعه در سال‌های ۸۰ - ۱۹۷۷ در ۱۳ قسمت به نام‌های زبل‌خان و خرس، زبل خان و تمساح، زبل‌خان و شیر، زبل‌خان و مورچه‌خوار مالایی، زبل خان و کرکس، زبل‌خان و مار بوآ، زبل‌خان و یتی، زبل‌خان و فیل، زبل‌خان و زرافه، زبل‌خان و شترمرغ، زبل‌خان و گوریل، زبل‌خان و مورچه‌خوار، زبل‌خان و اسب آبی ساخته و به نمایش درآمده است.

 

لبنانی‌ها طرفدار تیم ملی ایران هستند

 

تابناک: جوانان لبنانی دیشب در خیابان‌های بیروت به تماشای بازی ایران و نیجریه پرداختند.

 

 

 

 

داعش قاضی صدام را به گروگان گرفت؟

 

ارم نیوز: صفحه منتسب به عزت الدوری در فیس‌بوک ادعا کرد که نیروهای گروه دولت عراق و شام "داعش" قاضی‌ دادگاه صدام که حکم اعدام وی را صادر کرد، بازداشت کردند.

حامیان عزت الدوری، دبیرکل حزب منحل شده بعث در عراق تاکید کردند که نیروهای داعش رئوف رشید عبدالرحمان، قاضی کرد را که حکم اعدام صدام را داده بود، بازداشت کردند.

در صفحه منتسب به عزت الدوری در فیس‌بوک ادعا شده است که این قاضی در حال حاضر توسط نیروهای داعش و اعضای حزب بعث بازداشت شده است.

در این صفحه خطاب به نوری مالکی، نخست وزیر عراق آمده است: رئوف رشید عبدالرحمان اکنون توسط داعش بازداشت شده است و تو نیز گردنت را آماده کن.

پس از اینکه عبدالرحمان حکم اعدام صدام را صادر کرد در سال 2009 به عنوان وزیر دادگستری در دولت کردستان عراق انتخاب شد.

عزت الدوری مرد شماره دو در دوره حکومت صدام بود و وی تصدی پست معاون رئیس شورای فرماندهی انقلاب و پس از آن چندین منصب از جمله وزیر کشور و وزیر کشاورزی را برعهده داشت.

پس از اشغال عراق عزت الدوری خود را مخفی ساخت و حزب عربی سوسیال بعث در عراق اعلام کرد که وی پس از صدام تصدی پست دبیرکل این حزب را برعهده دارد.
 

 
مراسم عقد مهناز افشار بدون حضور محمد علی رامین؟!

 

بانی فیلم: اطلاعات مختلفی درباره ازدواج مهناز افشار منتشر می‌شود. همسر او فرزند محمدعلی رامین، معاون مطبوعاتی احمدی‌نژاد است. اما در سکوت افشار، بحث‌های تازه‌ای درباره این خبر منتشر شده است.

 

با گذشت چند روز از انتشار خبر ازدواج مهناز افشاراین خبر همچنان در فضای مجازی و رسانه های مختلف مورد توجه مخاطبان قرار گرفته و همچنان بازتاب های فراوانی دارد.


دایره این واکنش ها حتی تا به امروز هم ادامه داشت و با انتشار یک خبر در یک سایت اینترنتی، حاشیه های جدیدی نیز برای خبر این ازدواج به وجود امد.


قضییه از این قرار است که روز گذشته در یک سایت خبری ، گفت و گویی به نقل از این بازیگر منتشر شد که این خبر به فاصله کوتاهی مورد تکذیب قرار گرفت.


حاشیه های این خبر در حالی هر روز بیشتر و بیشتر می شود که امروز یکشنبه یک منبع آگاه  ضمن رد و تکذیب تمام اخبار منتشر شده در رسانه های مجازی، درباره ازدواج مهناز افشار و همسرش اطلاعات تازه ای را عنوان کرد.


اطلاعات این منبع آگاه به این صورت در اختیار خبرنگار بانی فیلم قرار گرفت:


«یاسین رامین همسر مهناز افشار، هم سن این بازیگر است و شخصیتی مستقل و جدا از ایدئولوژی پدرش دارد. او سالها در کشور آلمان زندگی کرده است.


و دیگر اینکه مراسم عقد مهناز افشار و یاسین رامین، بدون حضور پدرش محمد علی رامین بوده و در دفتر سید محمد خاتمی برگزار شده است.» 

 

ناصرالدین شاه و ۸۵ زن صیغه ای و دائم!


باشگاه خبرنگاران: در سال ۱۸۴۲ میلادی، ویکتوریا ملکه انگلستان به ناصرالدین میرزا، پسر ۱۱ ساله وارث سلطنت قاجار، یک دوربین عکاسی را به عنوان هدیه می دهد که همین هدیه، ثبت تاریخ ایران را دگرگون می کند.

ناصرالدین به شدت به این وسیله علاقه پیدا می کند، به طوری که دهه های بعدی زندگی خود را با استفاده از دوربین مذکور ثبت کرده است.


ویدئوی ۵۸ دقیقه ای وی شامل تصاویری است که اصولا قرار نبوده توسط عموم دیده شوند که شامل زن های زیاد ناصرالدین شاه، مادر فاسد وی، دلقک ها، کاخ ها، جواهرات و غنائم ناصرالدین شاه، رقابت ها، توطئه ها، فساد، قتل های پنهانی و درگیری های سیاسی داخل حرمسرا، همچنین علاقه شدید شاه به گربه ای به نام "ببری خان” است.

 

 

ناصرالدین شاه در طول حیات خود ۸۵ زن صیغه و عقدی، و ۴۲ فرزند داشت که از آن میان ۱۸ نفر در کودکی در گذشتند. یکی از دغدغه‌های بزرگ دولت و دربار این بوده که شایع شده‌ بود زن‌های شاه می‌خواستند به او جگر خرس بدهند تا اخته! شود و این سوژه گفتگوی زمامداران وقت بوده است.

 


ازدواجها گاه سیاسی و گاه به عنوان قبول زنی به عنوان هدیه! انجام می شدند و گاه در هنگام کشورگشایی.


زن‌های عقدی به ترتیب گلین خانم دختر شاهزاده احمد میرزا، خجسته خانم تاج الدوله دختر شاهزاده سیف الله میرزا، ستاره خانم تبریزی، شکوه السلطنه مادر مظفرالدین شاه و نوه فتحعلی شاه و جیران خانم فروغ السلطنه بودند.

 


 

«ناصرالدین شاه روزی که کشته شد، ۸۵ زن داشت که زن های درجه اول شاه را ماهی ۷۵۰ تومان حقوق بود و زن های درجه دوم به تفاوت از ۵۰۰ الی ۲۰۰ تومان و صیغه های درجه سوم را ۱۰۰ الی ۱۵۰ تومان مقرری بود و نیز دخترهای بزرگ شاه، سالی چهار هزار تومان حقوق داشتند…» (کتاب هزار فامیل، ص ۱۰۳)

 

میدان امر به معروف و نهی از منکر در مشهد مقدس


 

سفر فرزند نوجوان یکی از مدیران رسانه ملی در برزیل!
 

صراط: هنوز معیارهای سفر "ضروری" و "غیرضروری" از نظر مسئولان رسانه ملی به درستی مشخص نشده اما ظاهرا سفر فرزندان برخی مقامات سازمان در زمره سفرهای ضروری دسته بندی شده است.
گروه ورزشی صراط - در شرایطی که رسانه ملی در اقدامی بحث برانگیز، به دلیل آنچه "صرفه‌جویی" نامیده، از اعزام گزارشگر به برزیل برای گزارش بازی های ایران، خودداری کرده، فرزند رییس یکی از شبکه های سیما به محل برگزاری جام جهانی سفر کرده است.

 

حجت‌الاسلام رمضان‌علی موسوی مقدم قائم مقام سازمان صداوسیما در پاسخ به چرایی عدم حضور گزارشگر در بازی های ایران در جام جهانی به طور تلویحی این اقدام را در جهت " جلوگیری از موازی‌کاری"، "صرفه‌جویی‌" عنوان کرده است.

 

این در حالی است که ۱۶ سال پیش جواد خیابانی برای گزارشگری بازی‌های ایران در جام‌جهانی راهی فرانسه شد و هشت سال قبل نیز عادل فردوسی‌پور به آلمان رفت.

 

تاکید قائم مقام ضرغامی بر صرفه جویی و "غیرضروری" بودن سفر گزارشگر به برزیل در حالی است که هم اکنون فرزند مهدی فرجی، رییس شبکه اول سیما به برزیل سفر کرده است.

 

هنوز معیارهای سفر "ضروری" و "غیرضروری" از نظر مسئولان رسانه ملی به درستی مشخص نشده اما ظاهرا سفر فرزندان برخی مقامات سازمان در زمره سفرهای ضروری دسته بندی شده است.

 

 

مهدی فرجی، مدیر شبکه اول سیما

 


پسر مهدی فرجی، مدیر شبکه یک، در کنار برخی هنرمندان در برزیل


در شرایطی که بر اساس گزارش ها، بسیاری از برندگان مردمی قرعه‌کشی‌های مختلف اعزام به جام جهانی برزیل، با وجود تامین درصد بالایی از هزینه های سفر توسط اسپانسرها، باز هم به دلیل وضعیت اقتصادی خود از سفر به برزیل خودداری کرده اند، بد نیست مسئولین صداوسیما توضیح دهند که اولا هزینه سفر این آقازاده کوچک چقدر بوده و ثانیا از کجا تامین شده است؟

 

البته مسئولین صداوسیما تا کنون توضیحی درباره دلیل حضور پسر مدیر شبکه یک در برزیل و اینکه چه ماموریت هایی به او داده شده و سفر "ضروری"(!) او دقیقا با چه هدفی انجام شده، نداده‌اند!

 

به نظر می رسد در روزهای اخیر که زمزمه های سفر برخی مسئولین به برزیل از نمایندگان مجلس گرفته تا مسئولان دولتی، حواشی فراوانی را به وجود آورده بود، برخی از فرزندان مسئولین در سکوت خبری بدون دغدغه خود را برزیل رسانده اند تا مبادا تیم ملی کشورمان در بازی های جام جهانی تنها بماند! 

 

برزیلی‌ها پرچم آمریکا را به آتش کشیدند

 
ایسنا: معترضان پرچم آمریکا را در نزدیکی استادیوم شمال برزیل، جایی که معاون رئیس‌جمهوری آمریکا قصد داشت در نخستین بازی تیم ملی کشورش در جام جهانی حضور داشته باشد، آتش زدند.

 

معترضان در شهر نتال برزیل پرچم فیفا را نیز آتش زده و شعارهایی علیه "امپریالیسم" سر دادند.

 

تظاهرات ضد جام جهانی دیگری نیز پیش از مسابقه میان تیم‌های ملی ایران و نیجریه در شهر جنوبی کوئریتیبه برگزار شد.

 

معترضان پس از آنکه توسط پلیس متفرق شدند بار دیگر در مرکز شهر تجمع کرده و از آجر و نخاله‌های ساختمانی برای شکستن پنجره‌های سه بانک استفاده کردند. آن‌ها همچنین با استفاده از اسپری‌های رنگی بر روی اتوبوس‌ها شعارهای ضد جام‌جهانی نوشتند.

 

اعتراضات گسترده نسبت به هزینه بالای برگزاری مسابقات جام جهانی سال گذشته میلادی در سراسر برزیل به راه افتاد اما از زمان آغاز مسابقات این اعتراضات کمتر شده است.

 

تفاوت فوتبال نگاه کردن روحانی، اوباما و بوش

 

همسر جهان پهلوان تختی درگذشت+عکس

 

 


اشتباه جالب شتر پیشگوی جام جهانی!

 

جام جم ورزشی: در این دوره از رقابت های جام جهانی جانوران زیادی وظیفه پیشگویی رقابت ها را بر عهده گرفته‌اند و جیب سودجوها را پر و جیب مردم ساده‌دل را خالی می‌کنند! 

 

یک لاک پشت در برزیل و یک پاندا در چین مشهورترین پیشگوهای جام جهانی 2014 بودند اما حالا یک شتر هم به جمع آنها اضافه شده است!

 

پیشگویی این حیوانات به این طریق است که ابتدا دو محفظه غذایی و یا پرچم کشور دو تیمی که با هم مسابقه را کنار همه قرار می دهند و روبروی این حیوانات می گذارند. این حیوانات به هر کدام زودتر نزدیک شدند یعنی اینکه آن تیم می برد!

 

یک شتر اماراتی جدیدترین پیشگوی جام جهانی است که البته پیشگویی او در رابطه با برنده دیدار آلمان و پرتغال کاملا اشتباه از آب درآمد:
 

 

وقتی شایعه زلزله در تهران پیچید، هاشمی چه کرد؟

 

قاصدنیوز: هاشمی رفسنجانی در کتاب خاطرات خود در سال 1370 می نویسد:

یکشنبه ۳۰ ﺗﯿﺮ ۱۳۷۰ - ۹ ﻣﺤﺮﻡ ۱۴۱۲ (ﺭﻭﺯ ﺗﺎﺳﻮﻋﺎ)
 

ﯾﮏ ﻧﻔﺮ ﭼﯿﻨﯽ ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ که ﺳﺎﻋﺖ ۸ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺯﻟﺰلهﺍﯼ ﺑﻪ ﻗﺪﺭﺕ ۶٫۸ ﺭﯾﺸﺘﺮ ﺩﺭ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﺭﻭﯼ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺩﺍﺩ. ﺁﻣﺪﻥ ما ﺑﻪ ﻟﺘﯿﺎﻥ ﻫﻢ ﺑﯽ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﻧﯿﺴﺖ. ﮔﺮﭼﻪ ﺧﻮﺩم ﺍﺻﻼ ﻗﺒﻮل ﻧﺪﺍﺭﻡ ﻓﻘﻂ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺑﭽﻪ ها ﺁﻣﺪﻡ. ﺑﺎ ﻫﻠﯽ ﮐﻮﭘﺘﺮ ﺑﻪ ﺳﺪ ﻟﺘﯿﺎن ﺁﻣﺪﯾﻢ. ﻫﻮﺍﯼ ﺧﻮﺑﯽ ﺩﺍﺭﺩ. ﻋﺼﺮ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺑﭽﻪ ها ﺧﻮﺍﺳﺘﻢ ﺍﺳﮑﯽ رﻭﯼ ﺁﺏ ﯾﺎﺩﺑﮕﯿﺮﻡ. ﮐﻤﯽ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﻗﺎﯾﻖ ﮐﺸﯿﺪﻩ ﺷﺪﻡ ؛ ﺑﺪﻧﻢ ﺁﻣﺎﺩگی ﺑﺮﺍﯼ ﭼﻨﯿﻦ ﻭﺭﺯﺷﯽ ﻧﺪﺍﺭﺩ. ﮔﺮﭼﻪ ﺁﺳﺎﻥ ﺍست.
 

 

 


منطقه گردشگری سد لتیان
 


ﺩﻭﺷﻨﺒﻪ ۳۱ ﺗﯿﺮ ۱۳۷۰ - ۱۰ ﻣﺤﺮﻡ ۱۴۱۲ (ﺭﻭﺯ ﻋﺎﺷﻮﺭﺍ)
 

ﺍﻣﺮﻭﺯ ﻋﺎﺷﻮﺭﺍ ﺍﺳﺖ. ﺗﺎ ﺳﺎﻋﺖ ﻫﺸﺖ ﻭ ﻧﯿﻢ ﺻﺒﺢ ﺧﻮﺍﺑﯿﺪﻡ. ﺭﻭﺯ ﺭﺍ ﺑﻪ «ﺍﺳﺘﺮﺍﺣﺖ» ﻭ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﮐﺎﺭﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺧﻮﺩﻡ ﺑﻪ «ﻟﺘﯿﺎﻥ» ﺑﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩﻡ ، ﮔﺬﺭﺍﻧﺪﻡ. ﻧﺰﺩﯾﮏ ﻏﺮﻭﺏ ﺑﻪ ﺧﺎﻧﻪ ﺑﺮﮔﺸﺘﻢ.


 

نطنز
ﺧﺎﻃﺮﺍﺕ ﺁﯾﺖ ﺍﻟﻠﻪ ﻫﺎﺷﻤﯽ ﺭﻓﺴﻨﺠﺎﻧﯽ ﺳﺎﻝ ۱۳۷۰ صفحه ۲۳۶ و ۲۳۷

 

 

جالب توجه اینجاست که روزنامه رسالت در گزارشی پس از شایعه نوشت:
 

روز جمعه 28تیر70 ساعت 2 بعداز ظهر صدای جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد یک لرزه شناس چینی پیش بینی نموده است که روز یکشنبه 30تیر در تهران زلزله ای با قدرت 6و6دهم ریشتر به وقوع م پیوندد.

در پی انتشار این خبر غیرمنتظره وحشتی زایدالوصف سراسر تهران را فراگرفت...


 

روزنامه رسالت دوم مرداد 1370

 

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی