آخرین مطالب

عملكرد تبعیض آمیز شهرداری برخی شهروندان را به ستوه آورده است

همانطور كه میدانیم شهرداری نطنز در ویژه نامه نطنز روزنامه همشهری ،گزارش عملكرد شهرداری راالبته به صورت آگهی چاپ نموده است كه  شاملموارد زیادی میشد ،از حقوق دادن به كارمندان خود گرفته تا تجهیز آتش نشانی و فعالبودن آن.

 همه شهروندان در سطح شهر، خود شاهد این امر هستند كه فعالیت های عمرانی شهرداری در جریان است ،اما اینفعالیت ها چه از لحاظ كمی و چه كیفی در حد مطلوبی نیست.چرا كه از لحاظ كمی ،شهرداری میتواند خیلی بیشتر از حال حاضـر به شهر رسیدگی كند و از لحاظ كیفی هم بامشكلاتی مواجهََ هستیم كه بیشتر ضرر آ ن به شهروندان می رسد.

به عنوان مثال :

 تیر باران برخی از میادینشهر ، مانند میدان دفاع مقدس كه جلوه زشتی به میدان داده است.

وجود گل و لای ولجن همراه با بوی نامطبوع آن در استخر ها و حوض های تحت نظر شهرداری نطنز(استخرموجود در میدان بسیج،حوض و حوضچه های موجود در پارك سرچشمه ) .

-عدم رسیدگی صحیح به پارك سرچشمه(با توجه به گردشگر پذیربودن این مجموعه رفاهی،شهرداری رسیدگی خوبی نمی كند ،هیچ، خبر از احداث مجموعهفرهنگی در منطقه ای دیگر از نطنز می دهد و این یعنی تبعض كه شهرداری هم نمیخواهـــد قسمت شرق و جنوب شرقی نطنز رشد كند.

عدمخدمت رسانی درست واحد مینی بوس رانی شهرداری كه چندی پیش در همین سایتبه آنپرداختیم.

تعبیهسطل های مكانیزه جمع آوری زباله ، بصورت غیر سازماندهی شده .

وجود سگهای ولگرد در سطح شهر(با توجه به این كه شهرداری نسبت به كشتن و جمع آوری انهااقدام كرده است، اما مطلوب و كافی نیست.)

آسفالتنامناسب در برخی از خیابان ها و كوچه های شهر نطنز(به عنوان نمونه می توان بهبلوار شهید مصطفی خمینی،خیابان مواصلاتی بین سرابان تا مركز وشوشاد،قسمتی ازخیابان سرشك حدفاصـل چهار راه سرشك تا امام زاده سلطان محمد(ع) )

عدمآبیاری صحیح فضای سبز

و....

امامهمتر از همه اینها تبعیضی است كه شهرداری بین محلات شهر نطنز قائل می شود  و به حد زیادی رسیده است.

اینتبعیض بیشتر شامل حال شهرك ولی عصر(امیـریه)،افوشته و كوی سرشك می شود.

تبعیضصورت گرفته در خصوص شهرك امیریه :

بلوارولی عصر و خیابان بدیع الزمان ادیب نطنزی، كه احتمالا بعد از تغییر شهردار نیمهكاره رها شده است . چرا كه بلوار ولی عصر، از زمانی كه بصورتیك بلوار درآمده است مشكلاتی را به وجود آورده است:

-مشكلات عبور شهروندان از عرض خیابان به دلیل نیمه كارهبودن بلوار و عدم خاكریزی و آسفالت استاندارد در یك باند بلوار

-به وجود آمدن نقطه حادثه خیز در انتها بلوار ،به گونهای كه بارها مشاهده شده رانندگانی كه از روستای طامه وارد بلوار می شوند به دلیلبه وجود پیچ غیر استاندارد و نبودن یك میدان، وارد باند مخالف شده و حتی باجدول  بلوار برخورد كرده و از مسیر خودمنحرف شده اند.

-وجود نقطه حادثه خیز در نقطه اتصال بلوار ولی عصر بهبلوار شهید مصطفی خمینی(در این نقطه كه به حال خود رها شده است، به جای پهن تربودن مسیر بلوار ،تقاطع باریكی بوجود آمده است كه حادثه خیز است.

در موردخیابان دیگر ،یعنی بدیع الزمان ادیب نطنزی، كه نیمه كاره مانده است و هنوز حتی یكباند آن هم تكمیل نشده و یك آسفالت ساده و جدول گذاری نمیه كاره دارد.

از دیگرمشكلات  این شهرك می توان به موارد زیر نیزاشاره كرد:

-عدم تكمیل فضای سبز روبروی شهرك و تبدیل آن به یكبوستان برای شهروندان منطقه امیریه

-عدم آبیاری به موقع درختان فضای سبز

-عدم تعبیه مبلمان شهری(صندلی و نیمكت مخصوص مسافران وشهروندان در بالا،میانه و پایین شهرك ولی عصر(امیــریه)

-عدم وجود پیاده روی مناسب(با وجود پیاده روی مناسب درخیابان 17 شهریورو سنگفرش مجدد آن،هنوز در شهرك امیریه پیاده رو ها خاكی است وشهروندان مجبورند دركنار خیابان حركت كنند كه با وجود عبور  خودروهای با سرعت زیاد از بلوار ،خیلی خطرناكاست)

-آبیاری غیر اصولی فضای سبز بلوار ولی عصر ، كه با هربارآبیاری درختان،خیابان پر از گل ولای می شود.

-مهمتر از همه اینكه شهرداری به خودش زحمت نداده كه یكتابلو برای این بلوار نصب كند،به طوریكه اگر از هركسی آدرس بلوار ولی عصررا بپرسید،اكثریت افراد نمیدانند كجاست.

درموردكوی سرشك به موارد زیر اشاره می كنیم :

-آسفالت نامناسب بخشی از خیابان سرشك، حدفاصل چهارراهسرشك تا امام زاده سلطان محمد(ع)

-عدم وجود پیاده رو های مناسب،بطوریكه پیاده رو ها خاكیاست مگر اینكه تعدادی شهروندان ، خود نسبت به تسطیح و مناسب سازی پیاده رو اقدامكرده باشند .

-عدم وجود تابلویی مناسب برای خیابان دكتر شریعتی

-عدم وجود تابلوهای راهنمای شهری در چهارراه سرشك ،باوجود اینكه سرشك یكی از نقاط ورودی شهـر نطنز از سمت آزادراه تهران_نطنز_اصفهان میباشد اما از ابتدای ورودی خیابان امام زاده تا مركز سرشك هیچ تابلوی راهنمای خدماتشهری و گردشگری و حتی اسامی خیابانها(نه كوچه ها)وجود ندارد.جالب است كه در سرشكیكی از بافت های تاریخی مهم شهر نطنز نیز قرار دارد ولی تابلویی جهت معرفی آنموجود نمی باشد.

-عدم نصب صحیح سرعت گیر ها در خیابان دكتر شریعتی

- عدم تعبیه مبلمان شهری و ایستگاه های مسافر در سرشك(بطوری كه نصب در  نزدیكی چهارراه،خیبان دكتر شریعتی و دیگر نقاطسرشك لازم است)

در موردمحله افوشته هم میتوان به عدم رسیدگی شهرداری به میدان مختاری اشاره نمود كه وضعیتنا بسامانی دارد.

 

 

 

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی