آخرین مطالب

عملکرد نامطلوب شهرداری، برخی از شهروندان را به ستوه آورده است + مانور لحظه صفر فرمانداری نطنز

یکشنبه،24مهرماه1390،بنابه درخواست فرماندار محترم با همکاری نیروی مقاومت بسیج حوزه مالک اشتر سپاهناحیــه نطنز، مانوری امداد و نجات ، چیزی همانند یک مانور لحظه صفر در منطقه ایدر زیر روستای نسران برگزار شد.

 بنا به گفتهسلیمانی، فرماندار شهرستان نطنز، این مانور جهت آزمایش و سنجش نیروهای ارگان هایمختلف بوده است.این مانور با همکاری ادارات و ارگان های مختلف دولتی برگزار شد.ازشواهد امر مشخص بود که نیروهای هلال احمر سریعترین عکس العمل را نشان داده و واردعمل شدند.دیگر ارگان  امدادی هم خود ره بهمنطقه رسانده بودند اما جالب است بدانید که نیروهای انتظامی کمی با تاخیر رسیدندکه مطلوب فرمانداری واقع نشد.

جالب تراز همه نیروهای آتش نشانی بودند که اصلا واکنشی به این موضوع مهم نشان نداده و وارد عمل نشدند.حال فکرش را بکنید کهاگر این مانور واقعی بود و یک آتش سوزی بزرگ رخ داده بود چه میشد ؟

مسئیه اینجاستکه آقای شهردار خیلی به مصاحبه و گزارش علاقه مند است ،  و بیش از بقیه رسانه ها و خبرگزاری ها در ویژهنامه نطنز روزنامه همشهری  مصاحبه هایایشان را می خوانیم.این نشریه که ویژه نامه نطنز و از ضمائم روزنامه همشهری برای شهروندان است ،با توجه به خبرهای منتشر شدهدرآن میشود گفت که ویژه نامه شهرداری است نه نطنز .

اگر شماویژنامه نطنز منتشر شده در تاریخ9مهر ماه 90 را تهیه کرده و مطالعه کنید می بینیدکه از اول تا آخر مصاحبه های شهردار در نقش های مختلف به چشم می خورد. البته دوصفحهاز این ویژه نامه گزارشی بود که بصورت آگهی از طرف شهردار و بصورت گزارش عملکردشهرداری  چاپ شده بود .در این گزارش عملکردمطالب جالبی به چشم می خورد، آقای شهردار عملکرد خود را به قسمت های مختلفی  تقسیم کرده بود اما در هر قسمت که نگاه میکردیم، مطالبی در قالب جدید ذکر شده بود که در بقیه قسمت ها هم وجود داشت.جنابشهردار ، از ریز و درشت فعالیتهای شهرداری ، همه را آورده بود.

   آقای دیهیم، فعالیتهای جاری شهرداری را کهفعالیت خاص و  فوق العاده ای هم نبوده را جزوعملکرد 5ساله خود آورده بود . مثلا

-5سال لکهگیری  و تعمیر خیابانها

-5سال رنگآمیزی جدول ها

-شست شویجدولها، خیابانها و مبلمان شهری

-خط کشیخیابانها

- جمعآوری زباله از سطح معابر شهری

-لایروبینهر های آب ،

البتهناگفته نماند که حوضچه های پارک سرچشمه هنوز مملوء از لجن و زباله است.

آقای شهردار، چرا صحبتی از واحد سد معبر به میان نیاورده اید و عملکرد آن را به صورت روشن مطرح نکرده اید. باید ذکر می کردید که خودروی سد معبر شهرداری فقط مانع فروش دستفروشان در پنجشنبه بازار امیریه و دوشنبه بازار گنبد باز می شوند، این در حالیست که پیاده رو های نطنز تبدیل به محل کسب برای مکانیک ها ، خوار وبار فروشان و غیره شده است .
جالب عکسی است که در مورد گزارش آتش نشانی نطنز چاپ شده است که در جایگاه خودروهای آتش نشانی ،یک دستگاه مینی بوس حمل ونقل عمومی شهرداری و یک خودرو مخصوص حمل جنازه به چشم می خورد.

جناب آقایشهردار آوردن چنین فعالیت هایی در گزارش عملکرد شهرداری ، به نظر من بیشتر شبیه یکتوهین است به شهروندان محترم نطنزی،چرا که این ها که شما جزو عملکرد خود آورده ایدچیز خارق العاده ای نیست بلکه از فعالیتها و وظایف جاری و پیش و پا افتاده هرشهردار و شهرداری بوده است .کاش کمی جدی تر به سمت شهردار بودن وشهرداری نگاه میکردید.البته این تقصیر شما نیست، تقصیر کسانی است که  وقتی کسی را به سمت شهرداری منسوب می کنند ،نگاهی به تحصیلات وی  در رابطه با مدیریتشهری نکرده اند.

آقای شهردارخیلی زشت است که گزارش از عملکرد فرهنگسرایی بدهید که سال ها ساختمان آن فرسودهشده و حال شما با یک تعمیرات آن را راه اندازی نموده اید.

شما درمورد همین فرهنگسرا بارها با خبرگزاری فارس مصاحبه داشته اید .

در یکی ازاخبار خبرگزاری فارس آمده بود فرهنگسرا از ابتدای اردیبهشت ماه آماده خدمت رسانیبه شهروندان است.ما ایراد گرفتیم که چرا محقق نشد؟

دوباره آمدیدو نطنز نیوز را کذاب خوانده و گفتید از ابتدای تابستان برای کودکان و نوجوانانفعالیت های خود را جدی شروع  می کنیم. تابستانآمد و رفت .خدمتی به من شهروند و دیگر شهروندان داده نشد.

خیلی زشتاست که گزارش از عملکرد فرهنگسرای کوثر چاپ کنید، درحالیکه فقط چند همایش کوچک وجلسات اداری در ان برگزار شده است.البته متولیان همین جلسات هم، دیگر ادارات بودهاند وشما فقط تامین مکان کرده اید.

آقایشهردار ، شما در ویژه نامه نطنز مورخ 9مهر 90ذکر کرده اید که آتش نشانی را تجهیزکرده اید و ریز و درشت را ذکر کرده اید.از انبرمارگیر گرفته تا جعبه کمکهای اولیهکه حتی رمز دار بودن آن را نیز ذکر کرده  ودر جایی نیز آورده بودید که «مهار آتش سوزی خارج از محدوده شهر » که در این موردبنده شاهد بودم، زمانی که در تابستان ، مراتع روستای طامه در آتش می سوخت ،شهروندی با آتش نشانی تماس گرفته و مورد را گزارش داد. جناب آتش نشان محترم درجواب گفت: چون آتش سوزی در خارج از شهر است وظیفه ما نبوده و نیست،اما به پیگیری مردم آتش نشانی در محل حاضر شد ،اما شاهدان گفته اند که یک خودروی کوچک اتش نشانی به منطقه آمد اما آن هم آب نداشت، در نهایت نظاره گر  آتش بود تا خود به خود خاموش شد.چرا ؟

از همهجالب تر اینکه در عملکرد خود در واحد امور اداری ، تنظیم لیست پرداخت حقوق را ازعملکردهای خود دانسته اید که این وظیفه هر شهرداری و ارگان دولتی یا خصوصی است

مورد دیگریکه صدای برخی شهروندان را در آورده است ، سنگفرش پیاده رو در خیابان 17 شهریوراست.

آقای شهردار، کمی در شهر چرخ بزنید و اوضاع نا بسامان شهر را ببینید.

خیابان 17شهریور پیاده رویی داشته که قسمتهایی از ان آسفالت و مابقی توسط ساکنین حاشیهخیابان موزاییک  شده بود، چنان نیاز مبرمیبه پیاده رو جدید نبود.این در حالی است که پروژه بلوار ولی عصر امیریه هنوز نیمهتمام مانده است. پیاده رو که ندارد هیچ، به دلیل نیمه تمام رها شده  پروژه بلوار ولی عصر ، اگر شهروندی، خصوصا اگرخانم باشد ، بخواهد از عرض خیابان عبور کند، به دلیل ارتفاع جداول و نیمه کار بودنبلوار، به سختی رد شده یا در مواردی همانند خودرو باید سر تقاطع ها از عرض خیابانبگذرد.

امیریه،پیادهرو ندارد وخاکی استف سرشک پیاده رو ندارد ، ولی شما پیاده رویی را که سالم بوده ودر برخی جاها چاله های کوچکی داشته را سنگ فرش کرده  و به آن افتـخار میکنید.

آیا وظیفهشهردار اینست که عکس خود را در مصاحبه ای چاپ کند و به آن افتخار نماید یا اینکهبه شهروندان خدمت  رساند.

از شهروندانخواهشمند هستیم که ویژه نامه نطنز روزنامه همشهری 9مهر90 را بخوانند ، متوجهخواهند شد...

به امید داشتن شهرداری بهتر از وضع موجود
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی